A második félév első teológusnapját Soltvadkerten tartottuk meg 2018. március 11-én tizenegy résztvevővel. Érkezésünk után Homoki Pál lelkész, Győri Veronika iskolalelkész, Magyar Tamás hatodéves teológus-lelkész szakos hallgató és a gyülekezet szívélyes vendégszeretete fogadott bennünket.
Két istentiszteleti alkalmon vettünk részt, melyek különös élményt jelentettek a részt vevő teológusok – és reményeink szerint a gyülekezeti tagok – számára. A 9 órakor kezdődő alkalom családi istentisztelet volt, melyen igyekeztünk gyermekek számára izgalmas, emellett szüleiknek is elég mély lelki tartalmat hordozó igei szolgálatot biztosítani. Az istentiszteleten Jézus megkísértésének történetével foglalkoztunk, melyet a kisebbek kedvéért bábjátékkal tettünk érzékletesebbé. Réz-Nagy Zoltán egyetemi lelkész kreativitását és gyakorlatát dicséri a jelenet, mely a gyülekezet figyelmét is kiérdemelte. Bár legtöbbünknek még nem volt bábozással kapcsolatos tapasztalata, így sokat kell még fejlődnünk, de a gyülekezet nagy szeretettel fogadta az előadásunkat. Az idősebb generáció számára Réz-Nagy Zoltán lelkész hirdetett igét a megjelenített történet alapján. A liturgiában és a zenei szolgálatban is közreműködtünk, az istentisztelet végén pedig mindegyikünk pár szót szólt önmagáról, majd Mórotz Réka elsőéves teológus-lelkész szakos hallgató bemutatta egyetemünket. Az alkalom végén a gyermekeknek apró, kézzel készített ajándékkal készültünk, mely emlékezteti őket az elhangzott igére.
10 órakor kezdődött a hagyományos istentisztelet, melyen a teológusok végezték a liturgia jelentős részét és az igehirdetés szolgálatát egyaránt. A prédikáció eltért a megszokottól, hiszen öt hallgató osztotta fel egymás között a megjelölt igeszakaszt, így öt rövidebb gondolatmenet alkotta az igehirdetést. A szolgálattevők egyénisége, eltérő élethelyzete, élettapasztalata végül meglepően színes, változatos egységet hozott létre, melyben az igeszakasz egyes részeit több nézőpontból világították meg. Az igehirdetés után itt is sor került a hallgatók és az egyetem bemutatására.
Ezt követően megismerkedhettünk az evangélikus óvoda, iskola valamint a gyülekezet életével, történetével. Körbejártuk az óvoda rendezett, ápolt csoportszobáit és folyosóit, majd megcsodáltuk a templom ódon falait, szavak nélkül is prédikáló oltárképét. Érdekesebbnél érdekesebb történeteket hallottunk, bepillantást nyertünk a gyülekezet életébe, álmélkodva szemléltük hagyományszeretetüket, élő hitüket, a közösség megtartó erejét.
Hamarosan meglátogattuk a közeli éttermet, ahol megismerkedtünk a gyülekezet felügyelőjével és kedves feleségével. A terített asztal, ízletes fogások és bőséges vendéglátás mellett jó kedélyű beszélgetés folyt, mely formálta gondolkodásunkat, építette közösségünket.
A nap utolsó programjaként felkerestük a méltán híres Szent Korona Cukrászdát, majd a búcsúzást követően felkerekedtünk, hogy visszatérjünk Budapestre, lelkileg feltöltődve folytassuk mindennapi teendőinket.
A teológusnap folyamán maradandó élményekkel gazdagodtunk, újabb tapasztalatokkal gyarapodtunk. Hálásak vagyunk a lelkészek és a gyülekezet szívélyes vendéglátásáért és Réz-Nagy Zoltán egyetemi lelkészünk fáradozásaiért, melyek lehetővé tették a programok megvalósulását.