Az ökumenikus istentiszteletet apostoli köszöntéssel dr. Fekete Károly református püspök nyitotta meg. A bevonuláskor, a Szentírást követve, égő gyertyát és egy tál sót hoztak be a püspök atyák és letették az Úr asztalára. A keresztény embert küldetésére emlékeztető jelek ezek – mondta dr. Fekete Károly. A hegyi beszédben Jézus Krisztus mondta: „Ti vagytok a Föld sója” és „Ti vagytok a világ világossága”. Közös jellegzetessége a sónak és a világosságnak is, hogy nem önmagukért vannak, hanem az a rendeltetésük, hogy hatást fejtsenek ki. El kell hinnünk – hívta fel a figyelmet –, hogy a kevésnek is lehet óriása hatása, és az egyeseknek is lehet páratlan kisugárzása. Legyetek azok, ami Isten rendelése szerint lehettek!
Bereczki Lajos baptista rektorhelyettes Szent Lukács evangéliumának felolvasásával folytatta. Az előimát Kocsis Fülöp görög katolikus érsek-metropolita mondta el.
Az igehirdetést dr. Fabiny Tamás evangélikus püspök végezte. Közös hálaadásra hívott bennünket, hogy adjunk hálát Urunknak, és együtt könyörögjünk az egyház látható egységéért, mielőbbi teljes egységének a megvalósulásáért. Pál apostol azt mondja „A hit vallásból van, ezért kell az igét hirdetni, ezért kell továbbadni az örömhírt, amelyet ránk bízatott.” A püspök hangsúlyozta, hogy ne az emberi cselekedetekről beszéljünk, hanem az Úr nagy tetteit hirdessük. Hiszen Isten küzd értünk, az Úr a legfőbb vezérünk. Nem Keletre vagy Nyugatra kell néznünk, hanem fölfelé. Ne lehorgasztott fejű keresztények legyünk, hanem nézzünk fel, a fölfelé nyitást képviseljük, mert nyitott az ég. Megnyílik az ég, és az Isten kegyelme Jézus Krisztusban elérkezik hozzánk, mi pedig ezt az örömhírt adjuk tovább, s ezáltal Isten hírvivőivé válunk, Jézus Krisztusnak, aki elérkezett közénk. Ferenc pápa Rómában elmondott pénteki homíliájából idézett. A pápa a püspököket arra intette, hogy két fontos feladatkört teljesítsenek. Az első, hogy Jézussal legyenek egyek az imában, mert a püspök első számú feladata nem a lelkipásztori program kidolgozása, hanem, hogy imádkozzanak. A második, hogy a püspök prédikáljon, hirdesse az üdvösséget, amit Jézus Urunk hozott el nekünk. Nem könnyű ez a két feladat – mondta, de éppen ez teszi erőssé az Egyház oszlopait. Ha ezek az oszlopok meggyengülnek, mert a püspök nem, vagy csak keveset imádkozik, más gondokkal törődik, akkor az Egyház meggyengül és szenved. Isten népe szenved, mert gyengék a tartóoszlopok. A püspökökért imádkozni testvéri kötelesség. „Ezért arra kérlek ma titeket – fordult a hívekhez –, hogy imádkozzatok értünk, püspökökért, mert mi is bűnösök vagyunk. Nekünk is megvannak a gyengeségeink, mi is ki vagyunk téve a veszélynek, hogy ne imádkozzunk, vagy, hogy olyasmit tegyünk, ami nem az evangélium hirdetése. „Isten népe imádkozzatok a püspökökért!”
Záró szavaiban arra kért bennünket, hogy higgyünk, bízzunk együtt az ima erejében, mert mi is tanítványok vagyunk. Imádkozzunk az Egyház látható egységének a megvalósulásáért.
Az apostoli hitvallást Réz-Nagy Zoltán evangélikus lelkész, a záró imádságot Palánki Ferenc római katolikus püspök végezte.
Végül Vad Zsigmond református esperes megköszönte az egész heti szolgálatokat. Megismételte, hogy közös döntés alapján, az idei ökumenikus istentiszteletek gyűjtéseit a Debrecenben működő (református és görög katolikus) roma szakkollégium támogatására fogják fölhasználni. Ezt a görög katolikus egyház is hálásan fogadta. Zárásként a négy püspök közösen mondta el az Ároni áldás szövegét.