Urbán Ágnes tantárgygondozó és Kézdy Edit igazgatónő köszöntője után Enyedi Ágnes nyelvtanár, tanárképző tréner előadását hallgathattuk meg, aki olyan fontos kérdéseket vetett fel, hogyan motiválhatjuk diákjainkat az élethosszig tartó tanulásra, valamint arra, hogy az idegen nyelvek tanulását életük és szórakozásuk részeként lássák.
A két blokkban megrendezett workshopok között olyan érdekességekkel találkozhattunk, mint Kelemen Ferenc bemutatóórával egybekötött foglalkozása, aki többek között arra mutatott példákat, hogyan használható tananyagként a könnyűzene nyelvórán. Heinrich Heinrichsen, a Goethe Intézet munkatársa a német szakos kollégák kelléktárát bővítette olyan modern interaktív ötletekkel, amelyek nagyon kedveltek tanulóink körében. Az élményszerű tanulás megerősítését szolgálta Enyedi Ágnes angol nyelvű foglalkozása a mémekről mint hasznos vírusokról.
Az ebédszünet után három egyetemi oktató segítségével bővíthettük tovább módszertani tudásunkat. Fischer Andrea tolmácsolásában előkerültek a nyelvóra keretébe igen jól beilleszthető drámatechnikai elemek, Piukovics Ágnes a megbízható internetes szótárak fontosságára hívta fel a figyelmet sok konkrét példa bemutatásával, Lázár Ildikó pedig az interkulturális kompetencia fejlesztéséhez mutatott be olyan tevékenységeket, amelyek nyelvórára is adaptálhatóak.
A konferencia közös lezárása után a résztvevőktől a rendező iskola tanárai az 1. zsoltár 1-3. versével búcsúztak magyar, angol és német nyelven.
Köszönet az EPSZTI, a Goethe Intézet, az Oxford Kiadó és a Libra Könyvesbolt segítségéért, valamint az előadóknak és workshop-vezetőknek a színvonalas és figyelemfelkeltő előadásokért, bemutatókért és a sok-sok módszertani ötletért.