Ezt a napot több évtizede együtt ünneplik a kanizsai reformátusok és evangélikusok. A reformáció eredeti célja az egyház megújulása volt, és mint Makoviczky Gyula hangsúlyozta: előre kell nézni az egység útján. „Ezért fontosak nagyon az ökumenikus alkalmak, ezért olyan nagy öröm, hogy együtt tudjuk ünnepelni az úrvacsorát. Református testvéreinkkel csaknem 40 éve van ez a közös megegyezés. És arra tartanak a folyamatok, hogy jövőre közös úrvacsora lesz a katolikus testvérekkel is” – mondta Makoviczky Gyula, evangélikus lelkész.
Jövőre, vagyis a reformáció kezdetének 500. évfordulóján. Az egyházmegújítás fél évezrede robbanásszerű változást hozott Európában. „Kulturálisan, társadalmilag, hiszen az emberek kezébe anyanyelven adta oda a Bibliát. Anyanyelven adta oda a szentírást. Képzeljük el, hogy egy olyan korban, ahol nem anyanyelven folyik a szertartás a templomokban, és ez egyik pillanatról a másikra megváltozik. Persze, készült ez, de egy nagyon nagy jelentőségű volt” – vélekedett Hella Ferenc, református lelkész.
Bódi Emese, az Evangélikus Hittudományi Egyetem oktatója Katharinát, Luther Márton hitvesét mutatta be. „Apácák folyamatosan szöktek el a zárdákból. És egy ilyen apáca volt Katherina von Bora, akit Luther feleségül vett. Sokan úgy érezték, talán ő is így érezte, hogy ezzel a lépésével az egész tanítását igazolja” – hangsúlyozta Bódi Emese, oktató.
A reformáció ünnepe Nagykanizsán úrvacsorai istentisztelettel zárult, amelyen Bertók Dániel református segédlelkész szolgált.