„A reformációval nem csak Isten igéje vált olvashatóvá nemzeti anyanyelven, hanem az anyanyelvi oktatás is elindult. Pápán 1531-ben alapították a református kollégiumot, Gizdavi Péter lelkipásztor volt az első, aki lutheri szellemben tanított. A kiállítás rámutat, hogy milyen gazdag a múltunk” – mondta el a tárlat kapcsán Polgárdi Sándor esperes.
Fabiny Tibor lelkész, egyháztörténész professzor, teológiatanár tiszteletére a régi lelkészlakás falán tíz éve elhelyezett emléktáblát az esperes Venczel Csaba egyházközségi felügyelővel koszorúzta meg, miután áttekintést adott az 1924-ben született, 1953–54-ben Pápán szolgált, 2007-ben elhunyt Fabiny Tibor életéből A látogatóközpontban Mező Lászlóné amatőr festő élénk színű portréiból, csendéleteiből, tájképeiből nyílt kiállítás, majd az alkotó tartott tárlatvezetést az érdeklődőknek.
A közös ebédet követően fórumbeszélgetést tartottak a nők szolgálata az egyházban témakörben az egyházközségben tisztséget betöltő hölgyvendégekkel. Valamint gyermekfoglalkozások a Kékfestő Múzeum munkatársaival és gitáros éneklés színesítette a közösségi nap programkínálatát.