„A személyes találkozások hiányában egyre inkább átéltük, hogy mennyire rászorulunk Isten szeretetére” – hívja fel a figyelmet Kondor Péter, a Déli Egyházkerület lelkészi vezetője arra a közös tapasztalatra, hogy milyen ereje van ma is összetartozásunk, közösségünk megélésének. És bár még távolinak tűnik a 2021-es népszámlálás, már most fontos, hogy készüljünk rá, ezért is kérdeztük meg ezzel kapcsolatban püspökeinket. Mindhárman felhívják a figyelmet: mi, hívek is mindannyian tehetünk azért, hogy minél többen vállalják majd a népszámláláskor: „Evangélikus vagyok.”
Maszkban, kézfertőtlenítve, de semmiképp sem elzárva magunkat Istentől és az egyháztól éljük most mindennapjainkat. Kiderül ez összeállításunkból is, amelyben igyekszünk megmutatni, hogy a járványhelyzetben egyes gyülekezeteink milyen kényszer- vagy éppen ötletes megoldásokkal élnek, hogy a nyáj egyetlen tagja se maradjon magára.
És ha már bárányok: a Budafoki Evangélikus Egyházközségben (a névből alkotott betűszó a BEE) Hokker Zsolt parókus lelkész harmincnégyezres nyájáról beszélt. Hogy mit is takar ez a tekintélyes szám pontosan? Az derüljön ki a Budapest XXII. kerületében készült riportból!
Küldetés rovatunkban Arató J. Lóránd irányítja a figyelmet az írásjelek fontosságára. De ne helyesírási tanácsokra gondoljunk, hanem állításokra: hitünk megvallására. „A bizonytalanság kérdéseket vet fel. A bizonyosság állít – írja. – A keresztyén ember, aki megtapasztalta Isten végtelen szeretetét és irgalmát, csakis állításokban tud beszélni az irgalmas és szerető Istenről.”
Ezekre a gondolatokra erősít rá Gáncs Tamás kelenföldi igazgató lelkész az Élő víz rovat aktuális írásában. „A kevés evangéliumáról” szólva teszi fel a kérdést: megéri kereszténynek lenni? Kérdése nem marad megválaszolatlan.
Az újságot keressék a Luther Kiadó / Evangélikus könyvesboltban és az evangélikus templomokban vagy fizessék elő a kiado@lutheran.hu email címen, vagy digitálisan a www.bolt.lutherkiado.hu/folyoiratok/digitalis oldalon.