Wroclawban a Mária Magdolna székesegyházban Martin Junge a Lutheránus Világszövetség főtitkára hirdette az igét, Jaworban a Szentlélek Béketemplomban Georg Friedrich Metzger német lelkész, Walbrzychban a Megváltó templomban dr. Marian Niemec lengyel püspök, Jelena Górában Cieplicében a Megváltó templomban Jan Waclawek sziléziai-cseh püspök, Legnicában a Szűz Mária templomban Martin Herche német szuperintendens, Sycówban a János és Péter apostol vártemplomban Siergiej Maschewski ukrán püspök, Pstraznában a református templomban pedig Helena Junová cseh lelkésznő és Krysztf Góral lengyel lelkész szolgált.
A magyar résztvevők többnyire Swidnicába mentek, itt Gáncs Péter elnök-püspök prédikált Lukács evangéliumának 19. fejezetének 10. verse alapján. (A prédikációról készült felvételünket később közöljük.)
Az istentiszteleten német fúvószenekar, a nyíregyházi gyülekezet kórusa, a kunmadarasi református kórus valamint a helyi gyülekezeti kórus szerepelt. Az istentisztelet liturgiai szolgálatában magyar részről többek között Gáncs Márta, Vad Anna és Baranyay Bence segédkeztek. Az alkalom kölcsönös köszönet és áldásmondással zárult. Ezután a résztvevők mindannyian hazafelé vették az irányt.
A swidnicai evangélikus templomról:
Az 1648-ban aláírt vesztfáliai béke, amely lezárta a harmincéves háborút, előírta a vallási békét. Ennek értelmében Sziléziában három Béketemplom építését engedélyezte az uralkodó az evangélikus közösség számára. A három templom Jaworban, Glogówban és Swidnicában épült fel.
Az épület azért érdekes, mert annakidején katolikus közegben emelték, olyan akkori törvényeket betartatva, hogy csak a városon kívül lehetett, nem tartós anyagból és nem lehet magasabb vagy megközelítően olyan magas, mint a helyi katolikus templom és csak jellegében hasonlíthatott egy templomra. A templomot 1656-ban a helyi német ajkú gazdagabb kereskedők pénzéből és a svéd király anyagi támogatásával építették. Kései utódai, XVI. Károly Gusztáv király és Szilvia királyné 2011-ben látogatták meg a templomot őseik nevében. A templom belsejében látható táblák mind-mind az adományozókat örökítik meg.
A templom az UNESCO világörökségi listáján szerepel 2001 óta.