Hagyományainkhoz hűen ebben a tanévben is négyfordulósra terveztük a versenyt, mely lényegében az egész tanéven átívelt. A versenyzőknek három regényt kellett elolvasniuk: Frances Hodgson Burnett A padlásszoba kis hercegnője, Szabó Magda Abigél és Jacqueline Wilson A másik lány című műveit. A magyar munkaközösség olyan regényeket választott, melyek három különböző korban mutatják be a tizenéves lányok megpróbáltatásait, életüknek egy-egy nehéz szakaszát, mely végül a boldogság reményével zárul. Decemberben, januárban és februárban egy-egy játékos feladatlapot kaptak az elolvasott regényekből a versenyzők, melyet írásban kellett kitölteniük és visszaküldeniük. A döntőre csak a legjobb 10 csapatot hívtuk meg a Sztehlo Gábor Evangélikus Gimnáziumba.
A szóbeli fordulóra az egész humán munkaközösség készült. A program az evangélikus templomban áhítattal kezdődött, majd indulhatott a várva várt verseny. A hagyományos élő társasjátékon kívül – mely egy óriási lépegetős társasjátékból áll, ahol a versenyzők a bábuk – különféle állomásokon, az elolvasott regényekből készített játékos feladatokban mérték össze a csapatok tudásukat, kreativitásukat. A padlásszobában többek között gombot kellett felvarrniuk az ügyes lányoknak, a zsákbamacska állomáson a regények fontos tárgyait válogatták szét, lehetett énekelni a karaoke teremben, ügyeskedni a quille nevű kugliszerű játéban, az internetes állomáson különféle fogas kérdésekre választ találni, a parkban pedig az I. világháborús szobornál – mely helyszínként szerepelt az Abigél című filmben – betűrejtvényt megoldani. Ebéd után egy közös játékon dőlt el a döntőbe bekerült öt csapat közül, hogy ki a legjobb. Ki a legjobb? Ebben az évben is Nyíregyháza egyik csapata vitte el a pálmát, a PLL, a második a Deák tériek Cilikéje, a harmadik pedig a vecsésiek Hariboo csapata lett. Gratulálunk nekik!
Reméljük, hogy mindenki jól szórakozott ezen a napon. Mi, szervezők nagyon elfáradtunk, de örültünk annak, hogy az ország különböző pontjairól jött csapatok egy kicsit megismerték egymást, tapasztalták, hogy más iskolákban is vannak olyanok, akik élvezettel olvasnak, és szívesen játszanak közösen egy olyan játékban, amelyben mindenki nyertes. Közös nyereményünk az, hogy értékes tevékenységgel – az olvasással töltöttük el szabad időnk egy részét. Így megerősítettük egymásban azt a hitet, hogy érdemes megfogadni Márai Sándor szavait, melyet a verseny egyik fordulójában kellett a versenyzőknek megfejteniük:
„Minden nap megajándékozhatod magad egy könyv igazságának élményével.”