Első ránézésre elég nehéz közös vonásokat felfedezni a munkákon, hiszen a csoportot nem egy egységes művészeti stílus, szemlélet és koncepció hozta létre. Érintkezési pont lehet viszont a kísérletezés, a játékosság, a könnyedség és a humor, amely áthatja az alkotásokat – hangsúlyozta méltatásában Zakariás Ágota. Hozzáfűzte: közös ugyanakkor az is, ahogyan témaválasztásukban többnyire elhatárolódnak a hagyományos témáktól, technikai szempontból viszont a látványfestészet hagyományos technikáit alkalmazzák.
Mint kiderült, a TAG alapítói a csíkszeredai Nagy István Zene- és Képzőművészeti Líceum 1994-ben végzett képzőművész osztályából kerültek ki, hozzájuk csatlakoztak a későbbi években végzettek közül a többiek. A csoport egyik fontos célja a képzőművészeti rendezvényeken való aktív részvétel, közös kiállítások létrehozása. Kolozsvárra Bodó István, a képzőművészeti csoportosulás menedzsere hozta el a munkákat.
A TAG alkotóinak – Bartis Elemér, Bíró Zsuzsánna, Csillag Imola, Csillag István, Fazakas Barna, Fazakas János László, Kovács Imre, Szentes Zágon, Vorzsák Gyula – kiállítása szeptember 15-ig tekinthető meg az Evangélikus–Lutheránus Püspökség Reményik Sándor Galériájában (Kossuth Lajos/21 Decembrie 1989. 1. szám).