továbbképzés

Bűn és megbocsátás – Kapcsolataink megromlása és helyreállítása

Budapest – Ezzel a címmel szervezett online hitoktatói továbbképzést az Evangélikus Hittudományi Egyetem Valláspedagógiai Tanszéke 2020. október 10-én.

Luther és Bach a zenében – Beszélgetés az egyházzenei továbbképzésről

Luther és Bach szellemisége a zenében – Ismét egyházzenei továbbképzés indul az Evangélikus Hittudományi Egyetemen. Borsos Beatrix, Drobina Andrea, Farkas Boglárka, Pap Kinga Marjatta, Szabó Andrásné és Szűcs Benjámin Ottó tavaly vett részt az akkreditált képzésen. Őket kérdeztük, hogy milyen tanulságai voltak a számukra a tanfolyamnak.

Luther és Bach szellemisége a zenében – Gyakorlatközpontú evangélikus egyházzenei továbbképzés pedagógusoknak

Luther és Bach szellemisége a zenében – Ismét lesz egyházzenei továbbképzés az Evangélikus Hittudományi Egyetemen.

Luther és Bach a zenében – Beszélgetés Finta Gergellyel

Budapest – Luther és Bach szellemisége a zenében címmel tartottak négy alkalmas akkreditált pedagógus továbbképzést az Evangélikus Hittudományi Egyetemen. Finta Gergellyel, az Egyházzene Tanszék vezetőjével a továbbképzésről, az egyházzene fontosságáról, valamint Luther Márton és Johann Sebastian Bach egyházzenei munkásságáról is beszélgettünk.

„Milyeneké az Isten országa?” – Hitoktatói továbbképzést tartottak

Budapest – Sürgés-forgás, csacsogás, rég nem látott ismerősök ölelése – ez az őszbe illő, színes kavalkád fogadott az Evangélikus Hittudományi Egyetemen a novemberi hitoktatói továbbképzésen. Gyorsan fel kellett függeszteni a találkozás örömét, mert hívogatva szólaltatta meg a kápolna zongoráját Kovácsné Tégen Sára, aszódi kántor és hitoktató. Bizony, „Jókor reggel, Jézus megállt”, és zörgetett, hogy befogadjuk Kodácsy-Simon Eszter személyes gondolatait a gyermekségről, mely az egész nap témája volt. („Milyeneké az Isten országa?”)

Meghívó ökumenikus karvezetőkurzusra és kántortovábbképző tanfolyamra

Fót – Ökumenikus karvezetőkurzus és kántortovábbképző tanfolyamot tartanak 2019. augusztus 25–28. között az Evangélikus Kántorképző Intézetben (2151 Fót, Berda József utca 3.). Az alábbiakban a részleteket olvashatják.

Hitoktatói továbbképzés volt a teológián

Budapest – Az Evangélikus Hittudományi Egyetem (EHE) Valláspedagógia Tanszéke továbbképzést szervezett a hitoktatók és lelkészek számára. A félévente megrendezésre kerülő továbbképzési nap témája minden alkalommal egy hitoktatásban előforduló, olykor nehézséget okozó gondolatkör, ezúttal a teremtett világ és az ember volt. Most is több nézőpontból világították meg a témát, segítséget nyújtva az iskolai feldolgozáshoz.

Jövőre is lesz gyülekezeti munkatársak továbbképző konzultációja

Piliscsaba – Krámer György a november 16-án Piliscsabán tartott őszi gyülekezeti munkatársi konzultáció első perceiben örömmel jelentette be, hogy folytatódni fognak az alkalmak. Az országos irodaigazgató egyben méltatta és megköszönte D. Szebik Imre nyugalmazott püspök, tanfolyamvezető tizenkét éves szolgálatát. Jövőre a püspöki tanács felkérése alapján Gáncs Péter nyugalmazott püspök veszi át a munkatársképzés vezetésének stafétabotját. Az alábbiakban szinte csak címszavakban adunk időrendben áttekintést a háromnapos továbbképző konzultáció történéseiről, mert minden előadás, áhítat hanganyaga a szolgálattevők előzetes engedélyével elérhető a tudósító (garainyh.hu) honlapjáról, a Hangzó örömhírtárból.

Várják az érdeklődőket az Evangélikus Hittudományi Egyetem pedagógus-továbbképzésére!

Budapest – Az Evangélikus Hittudományi Egyetem pedagógus-továbbképzése 2018 szeptemberében új kurzussal indul Budapesten. Várjuk a biblikus és teológiai kérdések iránt érdeklődő pedagógusokat! Képzésünk segítséget nyújt az evangélikus intézményekben (óvodákban, általános iskolákban, középiskolákban) oktatók számára a hitélet és egyház megismerésében. Meghosszabbított jelentkezési határidő: 2018. szeptember 25.

A továbbképzés élménye – Pedagógus-továbbképzési program az Evangélikus Hittudományi Egyetemen

Budapest – A közel 15 éves múltra visszatekintő pedagógus-továbbképzés 2018 augusztusában zárta a 2017–2018-as tanévi budapesti képzését. A huszonegy evangélikus iskolában vagy óvodában tanító pedagógus számára a képzés utolsó négy napját új formában, a mai élménypedagógia kihívásait a mindennapokban megvalósító pedagógusok számára élményekre alapuló formában szervezték meg. Ezek az impulzusok a teológiával, a teológia gyakorlati megtapasztalásával kapcsolatos élmények voltak.

Oldalak

Feliratkozás RSS - továbbképzés csatornájára