templomépítészet

Nógrádi dombok között a középkor nyomában

Templomok, várak Alsópeténytől Zabarig. „A történeti Nógrád vármegyének a ma Magyarországhoz tartozó déli része hazánk műemlékekben egyik leggazdagabb vidéke” – olvassuk a salgótarjáni Dornyay Béla Múzeum közelmúltban megjelent reprezentatív kötetének bevezetőjében. A hit és a hatalom házai – Középkori templomok és várak Nógrád megyében című kiadványban ezek közül jó néhánynak feltárulnak a titkai.

Konferenciát tartottak a protestáns templomépítészeti kutatásokról

Budapest – A reformáció közelgő 500 éves évfordulójának alkalmából a BME Építészettörténeti és Műemléki Tanszéke a Reformáció Emlékbizottság támogatásával május 26-ára konferenciát szervezett, ahol az előadók a protestáns templomépítészet közelmúltban zajló kutatásairól számolhattak be. A konferenciát megtisztelte jelenlétével a wroclawi egyetem két kutatója is: Jan Harasimowicz és Wojciech Gruk.

Szakrális művészet, kortárs templomépítészet – Beszélgetés Schneller Istvánnal

Budapest – A korábbi budapesti főépítész, a Budapesti Corvinus Egyetem Tájépítészeti Karának Településépítészeti Tanszékének egyetemi tanára Szakrális művészet, kortárs templomépítészet címmel tartott előadást a kelenföldi evangélikus gyülekezeti teremben a nyitott templomok napján. 2014. szeptember 29-én Fabiny Tamás püspök meghívására hasonló témáról a Budavári Szabadegyetemen is beszélni fog. Kortárs templomépítészetről beszélgettünk.
Feliratkozás RSS - templomépítészet csatornájára